OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jeszcze raz bardzo dziękuję tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia naszych uroczystości odpustowych. Bóg zapłać! Niech Maryja Niepokalana wyprasza Wam zdroje łask.
Trwa czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim Gościom przebywających na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie godz. 7.00
i 20.00. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godz. 18.00.

 1. Trwają półkolonie organizowane przez naszą parafię. Tematem są Tatry. Jeśli są jeszcze chętne dzieci i młodzież, które chciały by dołączyć proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza. (Przedział -wiekowy ze względu na codzienne wyprawy w góry od lat 11).
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Marty; ; w środę – św. Ignacego Loyolę; w czwartek – św. Alfonsa Marię Liguoriego.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Andrzeja; w czwartek – św. Teresy i bł. Edmunda Bojanowskiego;
  w piątek – św. Heleny; w sobotę –św. Barbary.
 4. W ramach XII Tatrzańskich Wici w najbliższą niedzielę – 4 sierpnia – Dzień Olczy. Rozpocznie się Mszą św. W naszym sanktuarium o godz. 11.00, a następnie występy, zabawy i konkursy na placu przy Gimnazjum nr 3 na Olczy. Serdecznie zapraszamy wszystkich Olczan oraz drogich gości.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy
  w piątek od godziny 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
  o godz. 19.30. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00.
 6. Próby młodzieży z zespołu Giewontu wraz z rodzicami w środę o godz.18.30 oraz Małego Giewontu też z rodzicami w czwartek o godz.18.30.
 7. Spotkanie w sprawie składowiska śmieci na Zoniówce mieszkańców Olczy z Burmistrzem Miasta Zakopane i Prezesem Spółki TESKO we wtorek o godz. 17.00 w remizie OSP Olcza.
 8. Biuro Promocji Zakopanego, jako współorganizator 70 Tour de Pologne mając na uwadze dobro mieszkańców i turystów goszczących w tych dniach w naszej gminie, zwraca się z prośbą o powstrzymanie się – w miarę – możliwości od poruszania się samochodami w dniach wyścigu , tzn 1 i 2 sierpnia br, oraz o przestrzeganie poleceń służb porządkowych. Organizatorzy proszą o zamknięcie w tym dniu psów, oraz pilnowanie innego inwentarza domowego.