OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, a powracającym do domu bezpiecznej podróży.
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00.
  Dziś pierwsza niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00.
  W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Matki Bożej Różańcowej; w środę – św. Małgorzaty,
  w sobotę – św. Antoniego.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – św. Jana z Dukli; w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w piątek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika; sobotę – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 4. Siostry Sercanki serdecznie dziękują za życzliwe przyjęcie i złożone tydzień temu ofiary na rzecz bursy dla dziewcząt prowadzonej przez siostry w Krakowie.
 5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 razem z nami modlić się będzie schola dziecięca Ziarenka Nadziei z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
  Po Mszy św. serdecznie zapraszamy na krótki koncert w wykonaniu dzieci.
 6. W niedzielę 21 lipca br. przeżywać będziemy uroczystość odpustową w naszej parafii, w tym roku powiązaną ze Stuleciem przybycia Księży Misjonarzy na Olczę oraz 25-cio leciem konsekracji naszego kościoła. Mszę świętą o godzinie 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. ks. bp Paweł Socha. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów, muzyki i pocztów sztandarowych. Dokładny program uroczystości otrzymamy w zaproszeniach w przyszłą niedzielę.
 7. Od następnej niedzieli w holu dolnego kościoła naszego Sanktuarium można będzie zobaczyć wystawę pt. „Byłem posłem tej Ziemi” przygotowaną przez panią Annę Paluch Poseł na Sejm RP. Wystawa ukazuje działalność Ś.P. prof. Lecha Kaczyńskiego jako parlamentarzysty reprezentującego w Sejmie okręg podhalańsko-nowosądecki w latach 1991-1993. Otwarcie wystawy nastąpi w sobotę, 13 lipca o godz. 1800 Otwarcie wystawy poprzedzi o godz. 17.45 złożenie kwiatów przez posłów pod pomnikiem upamiętniającym tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.