Ogłoszenia Duszpasterskie XII niedziela zwykła

 

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym Sanktuarium w niedzielę
  o godz. 18.00 a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 2. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika; w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki.
 4. W poniedziałek Spotkanie Apostolatu Maryjnego po wieczornej Mszy św.
 5. W czwartek o godz. 17.30 zakończenie spotkań II roku przygotowań do sakramentu Bierzmowania.
 6. Najbliższy czwartek – 27 czerwca – zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła godz. 20.00. W tym też dniu pożegnamy oficjalne siostrę dyrektor naszego przedszkola s. Elżbietę oraz s. Monikę, odchodzi od nas również s. Agnieszka katechetka w szkole podstawowej. Od sierpnia siostry Elżbieta i Monika będą prowadzić przedszkole w Staniątkach k/ Krakowa, a s. Agnieszka przechodzi do Kielc. Dlatego też liczymy na obecność na tej Mszy św. Dorosłych i małych Parafian – prawie każdy Olczanin przeszedł przez ochronkę sióstr, a szczególnie zapraszamy rodziców, tych dzieci które były w ostatnich latach w przedszkolu u naszych Sióstr, jak i tych które katechizowała siostra Agnieszka.
 7. W piątek dodatkowa Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00.
 8. Spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę 29 czerwca o godz. 10.00. Ksiądz Maciej bardzo prosi rodziców o dopilnowanie, by chłopcy zjawili się na spotkaniu.
 9. W tym tygodniu wolą przełożonych Zgromadzenia Misji odchodzi z naszej parafii Dyr Apostolatu Maryjnego ks. Jacek Wachowiak CM. We wtorek o 18.30 przed wyjazdem odprawi Mszę św. Ks. Jacek, dziękuje za wszelkie otrzymane dobro i obiecuje, że często będzie odwiedzał nasze Sanktuarium.
 10. Ojcowie Dominikanie z Małego Cichego zapraszają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 18 do 25 listopada 2013r. Dokładne informacje znajdują się na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
 11. Za tydzień w niedzielę na każdej Mszy św. Siostry Sercanki opowiedzą o prowadzonej przez Zgromadzenie bursie dla studentek, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na wsparcie tego dzieła.