Ogłoszenia IX Niedziela Zwykła

  1. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowania i udział w Uroczystościach Bożego Ciała: Przede wszystkim Rodzinom i osobom, które przygotowały ołtarze oraz przyozdobiły trasę przejścia procesji na osiedle Klusie. Dziękujemy pocztom sztandarowym: Straży Pożarnej, oddziałowi Związku Podhalan – ognisko Olcza, pocztom sztandarowym Szkół i Służby liturgicznej. Dziękujemy Różom Żywego Różańca , Scholi, muzyce oraz naszym Siostrom. Zapraszamy do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała, procesje wokół kościoła odbywać się będą po Mszy św. wieczornej, a w niedzielą po sumie o godz. 11.00. Dziś dodatkowa Msza św o godz. 16.00 na cmentarzu, a o godz. 17.00 włączymy się w ogólnoświatową Adorację Najświętszego Sakramentu w łączności z Ojcem św. Franciszkiem.
  2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym Sanktuarium w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielą o godz. 18.00.
  3. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę – wspomnienie św. Bonifacego, bp. i męczennika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. W środę na godz. 16.00 zapraszamy dzieci, a w szczególności Komunijne na Mszę św. i spotkanie z Ewangelią przez śpiew i taniec, którą poprowadzi ks. bp Antoniego Długosza. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.15. O godz. 18.30 będziemy gościć kapłanów Zgromadzenia Misji którzy w tym roku obchodzą swoje 25 -leci kapłaństwa. Wśród nich jest ks. Jacek Wachowiak aktualnie będący wśród nas na Olczy, a także były proboszcz parafii ks. Wojciech Kozłowski, Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Prosimy również o uświetnienie tej uroczystości przez zespół GIEWONT i Muzykę szczególnie tych, którzy śpiewali, tańczyli i grali gdy opiekunem był ks. Wojciech.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca – Msza św. w intencji powołań w czwartek o godz. 18.30. W piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi dla dorosłych i dzieci od godz. 17.00. Do chorych udamy się z Komunią św.: ks. Jan od godz. 9.00, ks. Jerzy ok. godz. 10.00.
  6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Heleny i św. Barbary; w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego; w piątek – Matki Bożej Różańcowej;
  7. Ogłoszenie ks. Jana dla uczniów I klasy gimnazjum i ich Rodziców – za tydzień w poniedziałek odbędzie się egzamin z pierwszego roku przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Potrzebny będzie kandydat, indeks, zeszyt i ktoś z rodziców. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w porządku alfabetycznym. Jeśli dla kogoś ten termin byłby niedogodny można umówić się indywidualnie z ks. Janem.
  8. Rodzice tegorocznych dzieci komunijnych zapraszamy do zakrystii po odbiór zdjęć i płyt DVD.