Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00, dzieci klasy drugiej z naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. W sobotę dzieci przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty, oraz odnowią przyrzeczenia chrzcielne, jest to też czas okazji do spowiedzi dla rodziców, chrzestnych i rodzeństwa. Jeśli ktoś nie będzie mógł w tym czasie niech skorzysta ze spowiedzi świętej w tygodniu.
 2. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto świętych Apostołów św. Filipa
  i Jakuba; w środę – uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika – w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu ks. Kardynale Stanisławie Dziwiszu; w następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i modlitw za kraje głodujące. Jak słyszymy klęski żywiołowe są coraz częstsze, a ludzi głodujących
  na świecie ciągle przybywa. Nie zawsze możemy pomóc im materialnie,
  ale zawsze możemy to czynić modlitwą i wyrzeczeniami.
 3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – Matki Bożej Różańcowej; w piątek św. Małgorzaty.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00. Dziękujemy, za przystrojenie kapliczek i krzyży przydrożnych.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00.
 6. Najbliższe próby zespołu GIEWONT: dla starszych 8 maja, a dla młodszych 9 maja.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Trebunia z os Huty, śp. Stanisława Stachoń Groblowy z os. Stachonie i dziś śp. Agnieszki Sikoń z d. Walkosz Kleta – polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu …