Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2013 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla Chrześcjanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 18.00. Rezurekcja z procesją w niedzielę o godzinie 6.00. W nocy z soboty na niedzielę Zmartwychwstania zmiana czasu – przesuwamy wskazówki zegara z godz. 1.00 na 2.00.
  Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: od poniedziałku do środy: rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30, w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00.
  2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  3. W najbliższą środę 27 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godzinę 20.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 19.45. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.
  4. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Chorych odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższy piątek od. godz. 9.00. Nowe adresy prosimy składać w zakrystii. Następne odwiedziny w I piątek maja 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny, w środę – św. Wincentego a Paulo, św. Moniki i św. Andrzeja.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli do konkursu swoje palmy: wyniki konkursu podamy w środę na Nowennie.
  7. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz nabyć „baranka wielkanocnego” z cukru – ofiary przeznaczone są na CARITAS Archidiecezji Krakowskiej.
  8. Od dzisiejszej niedzieli do wielkiej środy włącznie o godz. 20.00 na antenie radia ALEX trwać będą rekolekcje – wielkopostne.
  9. Dziś o godz. 20.00 z kościoła Świętej Rodziny – Droga Krzyżowa ulicami Zakopanego do kościoła św. Krzyża. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
  10. Próba zespołu Giewont w środę o godzi. 18.00. W tym dniu odbędzie się również spotkanie rodziców – których nie było w ubiegłą środę na spotkaniu – a których dzieci wyjeżdżają do Bułgarii, a. W tym tygodniu nie będzie próby najmłodszych z Giewontu.
  11. Próby Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.00
  12. W sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, będzie zbierana żywność która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych pojemników.