Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2013 roku

1. By dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu dobrze jest korzystać z pomocy jakie daje nam na ten czas Kościół są nimi nabożeństwa:  Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz Rekolekcje Wielkopostne.
W naszym sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.

2. W dniu wczorajszym ks. Inf. Stanisław Olszówka udzielił sakramentu bierzmowania dziewiętnastu naszym młodym parafianom – polecamy ich Waszej modlitwie.

3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, młodzieży szkół średnich i pracującej. Poprowadzi je ks. Jacek Tendej CM, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
Tematem wiodącym jest PRZYKAZANIE MIŁOŚCI.
Prośmy kochającego Boga o dobre i owocne przeżycie tych szczególnych dni.
Ze względu na rekolekcje Msze św. Wieczorne w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 18.30.

4. W liturgii Kościoła we wtorek Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zostanie zainaugurowany pontyfikat Ojca Świętego Franciszka.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Laboure; we wtorek św. Józefa.

6. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.15.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy przy kościele Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Palmy prosimy przynosić do ks. Macieja do najbliższej soboty.

8. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 18.00.

9. Próba zespołu GIEWONT: dla starszych – w środę o godz. 19.00 wtedy też odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci  młodzieży należących do starszej grupy Giewontu. Bardzo prosimy o obecność. Próba zespołu dla najmłodszych w czwartek o godz. 18.00.

10. Ogłoszenie Pani Dyr. Ze Szkoły Podstawowej na Olczy.

11. Zarząd OSP na Olczy zaprasza na walne spotkanie dziś na godz. 13.00 do remizy.