Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2013 roku

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a zarazem III niedziela Wielkiego Postu. Czas, który przeżywamy jest okazją do głębszej refleksji nad swoim życiem i swoją relacją z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Pomagają nam w tym nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. W naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej dzisiejszego kaznodzieje ks. Ryszard Halwę, redaktora naczelny katolickiego magazynu „Moja Rodzina” oraz przedstawiciela Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia.

3. W liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek św. Kazimierza królewicza – patrona naszej diecezji.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary; w środę – Matki Bożej Różańcowej. Bardzo proszę zelatorów, którzy nie byli obecni na wczorajszym spotkaniu, o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy świętej.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.

6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszam osoby, które tworzyły Radę Parafialną za ks. Proboszcza Mieczysława Kozłowskiego, na krótkie spotkanie do domu misyjnego.

7. Bardzo proszę by na najbliższe spotkanie II i III roku przygotowań do bierzmowania przyniosły ze sobą obowiązkowo indeks bierzmowanych.

8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 Msza św. w intencji powołań.

9. Kolejne spotkanie kursu opieki nad osobą chorą w najbliższy piątek w dolnym kościele o godz. 18.00 (a dokładnie po Drodze Krzyżowej). Zapraszamy osoby, które chciały by jeszcze dołączyć.