Ogłoszenia Duszpasterskie- II Niedziela Wielkiego Postu 24 lutego 2013 roku

1. Czas wielkiego Postu to szansa na większą refleksję nad swoim życiem i relacjami z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Pomagają nam w tym nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św.  o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Moniki i św. Andrzeja.
Pragnę podziękować Róży św. Jadwigi Królowej za złożoną ofiarę na rzecz prac prowadzonych przy naszym Sanktuarium. Bóg zapłać!

3. Dziś dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

4. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

5. W środę 27. lutego o godz, 19.45 – Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik a po niej Msza św. i procesja różańcowa światła.

6. W czwartek o godz. 18.00 – spotkanie z rodzicami młodzieży, która za miesiąc ma przyjąć Sakrament Bierzmowania.

7. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla gimnazjum  w czwartek od godz. 16.30, a dla Szkoły Podstawowej w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.  Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

8. Pierwsze spotkanie kursu opieki nad osobą chorą w najbliższy piątek w dolnym kościele o godz. 18.00 (po Drodze Krzyżowej). Zapraszamy chętnych – można się jeszcze wpisać na listę w zakrystii.

9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15, a po Mszy św. spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca w dolnym kościele.

10. W następną niedzielę w naszej parafii kazania będzie głosił ks. Ryszard Halwa    – redaktor naczelny katolickiego magazynu „Moja Rodzina” oraz przedstawiciel Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia.

11. OGŁOSZENIA SPOŁECZNE.
26 lutego br., we wtorek o godz. 16.00 w budynku remizy OSP OLCZA odbędzie się spotkanie z Burmistrzem Miasta Zakopane w sprawie: sposobu i terminu likwidacji wysypiska śmieci na Zoniówce. Będą również poruszane inne sprawy dotyczące Olczy.