Ogłoszenia Duszpasterskie – V niedziela zwykła – 10 lutego 2013 roku

1. Trwa czas  zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.  Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo o godz.18.00.

2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.15. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiemi bliźnimi.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 10.45 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

4. W najbliższym tygodniu w liturgii wspominamyw poniedziałek – NMP z Lourdes, w czwartek święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańcaw poniedziałek – św. Małgorzaty; w środę św. Antoniego; w piątek – św. Zofii; w sobotę – bł. Jana Pawła II.

6. W imieniu Pani dr Anny Węglarz  i całego Hospicjum Zakopiańskiego pragnę podziękować za ofiary złożone w minioną niedziele. Bóg zapłać.Jak Pani doktor wspomniała są przez Hospicjum organizowane kursy opieki nad osobą chorą nie tylko terminalnie ale i cierpiącymi na inne choroby. Najbliższy kurs rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 przy parafii pw. św. Rodziny. Jednak jeśli byłyby osoby chętne z terenu naszej parafii taki kurs mógłby się odbyć również i u nas. Osoby chętne do udziału w takim szkoleniu proszone są o zapisanie się w zakrystii. Serdecznie zapraszam.

7. Serdecznie zapraszamy gości i parafian na pokaz tańca i śpiewu góralskiego w wykonaniu zespołu GIEWONT – dziś po Mszy św. o godz. 11.00, do auli dolnego kościoła.