Ogłoszenia Duszpasterskie – III niedziela zwykła – 27 stycznia 2008 roku

1. Trwa czas  zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Serdecznie witamy w naszej parafii. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nie będzie nabożeństwa przed Mszą wieczorną ponieważ jak każdego 27 dnia miesiąca w naszym sanktuarium po Mszy św. o godz. 18.30 procesja Różańcowa Światła.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Spowiedź św.
od godz. 16.00. Do chorych z Komunią św. udamy się od godz. 9.00, w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.45.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu – kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Bosko;
W sobotę, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. W naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.
Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie te małżeństwa naszej parafii, które obchodzą w tym roku jubileusze. O upiększenie liturgii tej uroczystości prosimy zespół Giewont i muzykę.
Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
W tym dniu w Kościele obchodzimy światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
W modlitwach pamiętajmy o wszystkich kapłanach, braciach i siostrach zakonnych.

5. Serdecznie zapraszamy gości i parafian na pokaz tańca, śpiewu i tradycji góralskich dziś po Mszy św. o godz. 11.00 do dolnego kościoła, a także w kolejne niedziele 03, 10 i 17 lutego. Szczegóły znajdują się na plakacie wywieszonym przed wejściem do Sanktuarium.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo i św. Moniki; w środę – św. Andrzeja; w piątek – św. Teresy; w sobotę – św. Heleny

7. Dziękujemy ks. Janowi Szwaikowskiemu CM tutejszemu duszpasterzowi, pani Joannie Strączek, która jest artystką plastykiem oraz panu Piotrowi Samborowi twórcy i redaktorowi naczelnemu Radia ALEX za przeprowadzenie warsztatów dziennikarskich w ramach półkolonii dla grupy młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy również za wspólną modlitwę dziękczynną – przez ostatnie trzy dni – za 100 lat obecności Misjonarzy św. Wincentego a Paulo na Olczy.

9. W dniu dzisiejszym odbywają się uroczystości pogrzebowe śp. Prymasa Polski ks. Kardynała Józefa Glempa. Osoby, które chciałyby wyrazić kondolencje mogą wpisać się do Księgi Kondolencyjnej, która wyłożona jest w „Księżówce” – Centrum Formacyjno – Szkoleniowym przy ulicy Przewodników Tatrzańskich 2.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. ks. Jana Kubicę CM oraz śp. Helenę Walkosz. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…