Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła – 20 stycznia 2013 roku

Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

1. W tym tygodniu 25 stycznia w liturgii Kościoła przeżywamy święto Nawrócenia  św. Pawła Apostoła. Od 1617 r. ten dzień uważa się za nieoficjalną datę powstania Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. W tym roku zaś mija 100 lat jak kapłani tego Zgromadzenia przybyli na Olczę. Dlatego też zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św. w piątek 25.01 i w sobotę 26.01 oraz na Mszach św. w niedzielę 27.01. Podczas Mszy św. Będą wygłoszone okolicznościowe kazania, które przybliża nam historię i dzieła Zgromadzenia Misji  w świecie, Polsce i na Olczy.

2. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w środę o godz. 17.00. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny.

4. Próby Zespołu GIEWONT: dla starszych w środę o godz. 18.00, a dla najmłodszych czwartek również o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy gości i parafian na pokaz tańca, śpiewu i tradycji góralskich w następną niedzielę – 27 stycznia, a także w kolejne niedziele 03, 10 i 17 lutego – po Mszy św. o godz. 11.00 do dolnego kościoła. Szczegóły znajdują się na plakacie wywieszonym przed wejściem do Sanktuarium.

5. Jak każdego roku w naszym Sanktuarium 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, na Mszy św. o godz. 18.30 przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. Lista tegorocznych Jubilatów wywieszona jest w gablocie. Bardzo prosimy, o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Jeśli brakowałoby pary prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

6. Pragnę podziękować ks. Maciejowi i wszystkim osobom oraz instytucjom, dzięki którym mogły odbyć się w minionym tygodniu półkolonie dla dzieci i młodzieży
z Olczy.

7. W minionym tygodniu zmarł w Krakowie ks. Jan Kubica CM  duszpasterz w naszej parafii w latach 1980 – 1985. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie w najbliższą środę. Osoby chcące w nim uczestniczyć, a nie mające własnego środka transportu, proszone są o zapisanie się w zakrystii – organizujemy wspólny wyjazd w czwartek o godz. 7.30. Polećmy ks. Jana Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…