Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2013 roku

Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. Niech to święto będzie dla nas wszystkich okazją do zamyślenia się nad łaską własnego chrztu i zobowiązań z niego płynących. Rodziców nowonarodzonych dzieci prosimy, aby wybierając imię dziecka pamiętali o świętych patronach. Pamiętajmy także, że rodzicami chrzestnymi powinni być wierzący i praktykujący katolicy.

2. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w środę o godz. 17.00. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; we wtorek – św. Zofii; w czwartek –  św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Labouré; w sobotę – św. Józefa.

Jutro po Mszy św. wieczornej opłatek dla grup Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i OSP Olcza. Serdecznie zapraszamy, a zarazem prosimy jak co roku o wspaniałe ciasta na te uroczystość.

4. Porządek kolędy: dziś od godz. 14.00 osiedle Wojdyły, a jutro od godz. 15.00 osiedle Walkosze i kolęda dodatkowa.

5. Jak każdego roku w naszym Sanktuarium 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, na Mszy św. o godz. 18.30 przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.

6. Lista tegorocznych Jubilatów wywieszona jest w gablocie. Bardzo prosimy, o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty.

7. W minionym tygodniu zmarł Stanisław Walkosz z osiedla Huty, polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

8. Informacja dotycząca obowiązkowego szczepienia psów przeciw wściekliźnie.

Szczepienie odbędzie się dnia 19 stycznia 2013 r. w sobotę:

w godz. od 10.00 do 11.00 – koło Remizy OSP Olcza;

od 11.00 do 12.00 na osiedlu Stachonie koło domu państwa Stachoń – Wilk

od 12.00 do 12.30 na osiedlu Wojdyły koło dawnego magazynu G.S.