Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2012 r.

1. Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dzisiaj przed i podczas każdej Mszy św., a jutro w Wigilię od godz. 6.30 do godz.8.00.

2. W zakrystii można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki.

3. W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na Pasterkę, która będzie transmitowana na falach radia ALEX oraz w internecie przekaz telewizyjny na stronie www.watra.pl. Zachęcamy, by przekazać tę wiadomość tym, którzy mają dostęp do internetu, a brak zdrowia czy też pobyt za granicą uniemożliwia im przeżycie tej szczególnej Mszy św.

5. Parafialny Regionalny Zespół GIEWONT serdecznie zaprasza Parafian i Gości na przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w Wigilię przed Pasterką na godzinę 23.15 do auli dolnego kościoła.

6. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego.

7. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

8. W drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za ks. Jana i prosić o potrzebne dla Niego łaski z okazji imienin. W tym dniu czci swego patrona  ks. Szczepan, który jeszcze niedawno był tutejszym duszpasterzem, a teraz studiuje w Rzymie, pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

9. W czwartek święto św. Jana Apostoła, a zarazem w 27 dzień miesiąca – zapraszamy serdecznie wszystkich na ostatnią w tym roku kalendarzowym procesję różańcową światła. Dziękujmy Dobremu Bogu za Maryję, a Maryi za wszelkie wyproszone dla nas łaski.

10. W piątek święto świętych młodzianków męczenników.

11. Dziś wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc dla rodziny Bierońskich z Cyrhli, których dom spłonął 6 grudnia. Za każdy gest składamy w imieniu swoim i poszkodowanych serdeczne Bóg zapłać.