Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2012 r.

1. Dziś trzecia Niedziela Adwentu nazywana Gaudete od słów, o których przypomina nam w dniu dzisiejszym św. Paweł: „Radujcie się zawsze w Panu…Radujcie się!… Pan jest blisko!”

2. Nabożeństwo eucharystyczne pokutno – wynagradzającej za profanację Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, dziś o godz. 18.00.

3. W zakrystii można otrzymać, opłatki i świece na stół wigilijny rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary za opłatki przeznaczone są na misje zagraniczne gdzie pracują Siostry Służebniczki, a ofiary za świece przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. Roratniej, – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek  – bł. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej, w środę – św. Józefa.

6. W czwartek 6 grudnia na Cyrhli spłonął dom, dzięki Bogu żadna z mieszkających w nim osób nie zginęła. Osoby, które chciałyby wspomóc pogorzelców, będą mogły złożyć
w następną niedzielę ofiary do puszek.

7. Spotkanie wszystkich ministrantów we środę o godz. 18.00. Ks. Maciej prosi rodziców, aby dopilnowali obecności chłopców na spotkaniu.

8. W tym miesiącu nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

9. W sobotę  – 22 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, by również oni mogli skorzystać sakramentu pokuty i z Komunii świętej przed świętami Bożego Narodzenia, adresy chorych prosimy składać w zakrystii.

10. Od dzisiaj do środy w Radiu Alex rekolekcje adwentowe o godz. 20.00. Troszcząc się
o materialne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia nie zapomnijmy o trosce
o sprawy ducha i wiary. Serdecznie zapraszamy.

11. Zachęcamy, by nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatni moment. Przygotujmy się do tego wydarzenia przez dobry rachunek sumienia i skorzystajmy
z sakramentu pokuty w tym tygodniu.