Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 02 grudnia 2012 r.

1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy Ochronkę prowadzoną przez nasze Siostry Służebniczki oraz świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Ofiary przeznaczone są dla najbiedniejszych dzieci i ich rodzin.

2. Msza święta Roratnia codziennie o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy, by dzieci szkolne uczestniczyły we mszy św. Roratniej z lampionami.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. O powołania kapłańskie i zakonne modlimy się w czwartek w czasie Mszy św. o godzinie 17.00. Spowiedź św. dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek od godziny 16.00, a w piątek od godziny 16.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godziny 9.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana; we wtorek – św. Barbarę i św. Jana Damasceńskiego; w czwartek – św. Mikołaja, biskupa, w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę –  8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte z homilią o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00. W tym dniu w naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uroczystość ta jest patronalnym świętem naszych Sióstr Służebniczek. .

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

W poniedziałek –  św. Andrzeja, we wtorek – św. Teresy, w środę – św. Heleny, w czwartek – św. Barbary, w piątek – Sł.  Bożego J.P.II.

6. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w minionym tygodniu…

Wieczny odpoczynek…