Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII niedziela zwykła – 18 listopada 2012 r.

1. Listopad to czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00.

2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
w poniedziałek – św. Katarzyny Labouré i św. Józefa; w sobotę – św. Jana Chrzciciela.

3. W kalendarzu liturgicznym: dzisiaj – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy w poniedziałek wspomnienie bł. Salomei; we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w czwartek wspomnienie św. Cecylii; w sobotę wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

4. Odpowiadając na prośbę Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki” pragnę odczytać prośbę skierowaną do pań przez prezes wymienionego towarzystwa. „W imieniu kobiet, które same doświadczyły choroby nowotworowej, skupionych w małopolskich klubach Amazonek, pragniemy przypomnieć kobietom, jak niezwykle ważne dla ich stanu zdrowia są badania mammograficzne. Mimo postępu w medycynie, w naszym regionie nadal odnotowywana jest wysoka śmiertelność z powodu zbyt późno wykrytego raka piersi, bo kobiety nie badają się i trafiają na leczenie w ostatnim stadium choroby.

Osiągnięcia medycyny sprawiły, że odpowiednio wcześnie wykrytego raka piersi można całkowicie wyleczyć. Badanie mammograficzne to nie powód do wstydu czy strachu, lecz najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i życia jak najdłużej. Tylko mniej niż 5 wyników na 1000 badań potwierdza zmiany chorobowe. Kobiety, które poddały się mammografii odczuwają ogromną ulgę. W najgorszym wypadku – szybkie wykrycie zmian nowotworowych prowadzi do wdrożenia odpowiedniego leczenia i daje szanse na całkowite wyzdrowienie. Wierzymy, że głos Kościoła pomoże zachęcić kobiety do wykonania profilaktycznej mammografii, aby uchronić ich rodziny przez zbyt wczesnym osieroceniem.

5. Próby zespołu GIEWONT:
starsi w środę o godz. 19.00, młodsi w czwartek o godz. 18.15.
Dziękujemy za przyniesione już stroje i nadal apelujemy do osób, które pożyczyły strój regionalny z Zespołu GIEWONT, a już nie uczestniczą w próbach i występach zespołu, lub wyrosły z pożyczonych strojów, by przynieść je ich do zakrystii
lub do ks. Macieja.

6. W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Stachoń z osiedla Wojdyły, polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek …