Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII niedziela zwykła – 11 listopada 2012 r.

1. Dzisiaj 11-tego listopada przypada 94 rocznica Odzyskania Niepodległości. Cieszę się, że na domach w naszej parafii powiewają flagi w barwach narodowych, do tych zewnętrznych znaków dołączmy szczególnie w tym dniu modlitwę za wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, za naszą wolność. Dzisiejszy dzień okazja, by z najmłodszymi popatrzeć na historię swojej rodziny i wspomnieć swoich przodków.

2. Listopad to czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00.

3. Dziś także IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego tematem jest Egipt – kraj, w którym cierpią chrześcijanie, zepchnięci na margines społeczny, żyjący w rosnącej liczbie zamachów na chrześcijańskie świątynie i osiedla. Dziś modlimy się za nich, aby Egipt pozostał ich domem oraz by cieszyli się w swojej ojczyźnie wolnością w wyznawanej wierze w Jezusa naszego Pana.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek św. Antoniego; w czwartek św. Zofii; w piątek – bł. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi Królowej.

5. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika; we wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

6. Próby zespołu GIEWONT: starsi w środę o godz. 18.30, młodsi w czwartek o godz. 18.15. Ponawiamy prośbę do osób, które pożyczyły strój regionalny z Zespołu GIEWONT, a już nie uczestniczą w próbach i występach zespołu, lub wyrosły z pożyczonych strojów, by przynieść je ich do zakrystii lub do ks. Macieja.

7. Dziś na mszach św. kazanie głosił ks. Ryszard Buryło, proboszcz małej parafii p.w. św. Wincentego a Paulo na wschodzie Polski. Po mszy będzie można złożyć ofiarę do puszek na dokończenie budowy kościoła.