Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI niedziela zwykła – 4 listopada 2012 r.

1. Listopad to czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00.

2. W następną niedzielę, 11-tego listopada przypada rocznica Odzyskania Niepodległości. Prosimy o wywieszenie na naszych domach flag narodowych, będzie to wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

3. Już po raz 20 w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum na Olczy oraz Władze Miasta Zakopanego zapraszają do udziału w sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólny start wszystkich sztafet – w czwartek 8 listopada br. o godzinie 10.30. Zakończenie biegu o godz. 11.15. przy Szkole Podstawowej nr 4.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę Matki Bożej Różańcowej; w piątek – św. Małgorzaty.

5. Przypominamy, że wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

6. W kalendarzu liturgicznym: w piątek święto Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

7. Próby zespołu GIEWONT w poniedziałek i środę o godz. 18.15.

Osoby, które pożyczyły strój regionalny z Zespołu GIEWONT, a już nie uczestniczą w próbach i występach zespołu, lub wyrosły z pożyczonych strojów bardzo prosimy o przyniesienie ich do zakrystii lub do ks. Macieja 8. We wtorek nie będzie spotkania do bierzmowania dla uczniów kl. II gimnazjum.

9. Za tydzień w niedzielę na Mszach św. kazanie będzie głosił ks. Ryszard Buryło, proboszcz bardzo małej parafii p.w. św. Wincentego a Paulo na wschodzie Polski, która buduje swoją świątynię. Aktualne wierni spotykają się w małej kaplicy DPS, gdzie przebywa 120 kobiet mających problem ze swoją psychiką. Po mszach będzie można złożyć ofiarę do puszek i otrzymać tzw. cegiełkę na dokończenie budowy kościoła.

10. W dniach od 26 grudnia do 3 stycznia Katolickie Stowarzyszeniem Młodzieży przy Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem organizuje dla osób w wieku 17-35 lat wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Duchu Taize, które odbędzie się w Rzymie. Całkowity koszt wyjazdu wynosić będzie ok. 450 zł + 55 euro. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 18 listopada. Spotkanie organizacyjne: piątek 20:00, Kawiarenka KSM „Betania”, ul. Jana Pawła II 2