Ogłoszenia Duszpasterskie XXX niedziela zwykła – 28 października 2012 r. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

1. W Kościele wspominamy dziś świętych apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

2. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci o 16.30 dla gimnazjalistów i dorosłych po Mszy św. wieczornej.

3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 9.00, od godz. 12.00 wypominki na cmentarzu, o godz. 12.45 procesja z kościoła na cmentarz, o godz. 13.00 Msza święta na cmentarzu. W tym dniu nie ma wieczornej mszy świętej.

1- go i 2 – go listopada wierni, którzy nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pokuty w najbliższych dniach, a nie odkładać spowiedzi na czas święta.

Wierni mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.

Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00 i 9.00 w kościele, i wieczorem o godz. 16.00 na cmentarzu.

5. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny prosimy parkować samochody na placu przy kościele.

6. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00 przed wieczorną mszą świętą.

7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Andrzeja; w sobotę – św. Teresy, św. Heleny i św. Barbary.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Spowiedź święta w środę od godzinie 16.00. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

9. W najbliższą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą za zmarłych o godz. 16.15.

10. W zakrystii siostra przyjmuje wypominki na miesiąc listopad i roczne.

11. Pragnę podziękować w imieniu s. Cecylii, za ofiary w sumie 5.000 zł, złożone na rzecz klasztoru sióstr Klarysek w Kazachstanie.