Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV niedziela zwykła – 16 września 2012 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Polsce obchodzona jest jako dzień Środków Społecznego Przekazu. O potrzebne łaski dla tych dzięki którym otrzymujemy codziennie informacje, będziemy się modlić na dzisiejszym Nabożeństwie Eucharystycznym o godz. 18.00. W sposób szczególny polecać będziemy Radio ALEX na falach, którego co tydzień emitowana jest Msza św. z naszego Sanktuarium.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży; w czwartek– świętych męczenników wietnamskich; w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

3. We wtorek na Mszy św. Wieczornej – o godz. 18.30 – uroczyste rozpoczęcie przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla klas I, II i III gimnazjum. Po mszy spotkanie w dolnym kościele.

4. Św. Stanisław Kostka jest patronem siostry Stanisławy dlatego szczególnie w tym tygodniu pamiętajmy w modlitwie o siostrze, która każdego dnia w naszej świątyni upiększa nam liturgię przez śpiew i grę na organach.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – bł. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Labouré; w środę – św. Józefa.

6. Na pielgrzymkę do Włoch zapraszają ojcowie Bernardyni z parafii na Bystrem. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 13 do 21 października br. dodatkowe informacje na plakacie w gablocie lub u Ojców Bernardynów.

7. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Wojciech Chyc – Kuros, Dariusz Majerczyk i Antonina Pęksa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…