Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedziela zwykła – 2 września 2012 r.

1. Dziś dodatkowa Msza św. Na Cmentarzu, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy dziś na Nabożeństwo Eucharystyczne na godz. 18.00. Od jutra Msze święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.30.

2. Nowy rok szkolny rozpoczniemy Mszą świętą w poniedziałek – 3 września o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek wieczorem Msza święta w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Spowiedź dla dzieci ze szkoły podstawowej w czwartek od godz. 17.00;

a dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich w piątek również od godz. 17.00.

Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby rozpocząć nowy rok szkolny w łasce uświęcającej i uprosić Boże błogosławieństwo. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00.

6. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00.

 

7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Heleny i św. Barbary, w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego, w piątek – Matki Bożej Różańcowej i św. Stanisława Kostki.

8. Ks. Maciej zaprasza wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek na godz. 19.30. Prosimy Rodziców o dopilnowanie, aby dziecko było obecne na zbiórce.

9. Na pielgrzymkę do Włoch zapraszają ojcowie Bernardyni z parafii na Bystrem. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 13 do 21 października br. dodatkowe informacje na plakacie w gablocie lub u Ojców Bernardynów.

10. Ogłoszenie dotyczące XX Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej (osobna kartka)

11. W minionym tygodniu zmarła śp. Emilia Malczyk z os. Mrowce. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie….