Ogłoszenia duszpasterskie XV niedziela zwykła 15 lipca 2012 r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00.

W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2. Już za tydzień w niedzielę 22 lipca br. przeżywać będziemy uroczystość odpustową w naszej parafii. Mszę świętą o godzinie 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. abp Tadeusz Gocłowski. Już dziś prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów oraz muzyki. Dokładny program uroczystości otrzymamy w zaproszeniach przy wyjściu z kościoła.

Od środy na mszach świętych o godz. 20.00 duchowe przygotowanie do odpustu poprowadzi ks. Włodzimierz Małota CM – misjonarz aktualnie będący na misjach w Papui Nowej Gwinei. W tym tygodniu ze względu na duchowe przygotowanie do odpustu nabożeństwa w środę, czwartek i piątek o godz. 19.45.

W sobotę o godz. 10.00 msza święta dla ludzi starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po mszy zapraszamy na spotkanie w Domu Misyjnym.

3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Zofii i bł. Jana Pawła II, we wtorek św. Jadwigi Królowej,

w środę – św. Katarzyny Laboure, w czwartek – św. Józefa

4. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek: wspomnienie NMP z Góry Karmel,

w czwartek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męczennika

w piątek: wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

5. Spotkanie najstarszych członków zespołu Giewont jutro po Mszy św. Wieczornej, natomiast dzieci i młodzież generalną próbę przed odpustem będą mieć o godzinie 18.00 w środę.