Ogłoszenia duszpasterskie XIV niedziela zwykła 8 lipca 2012 r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2. W niedzielę 22 lipca br. przeżywać będziemy uroczystość odpustową w naszej parafii. Mszę świętą o godzinie 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Abp Tadeusz Gocłowski. Już dziś prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów oraz muzyki. Dokładny program uroczystości otrzymamy w zaproszeniach w przyszłą niedzielę.

3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

we wtorek św. Małgorzaty, w piątek – św. Antoniego.

4. Kalendarz liturgiczny:

w środę: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

w czwartek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męczennika

w piątek: wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

5. Zapraszamy zakopiańską młodzież w wieku od 10 do 18 lat do udziału w bezpłatnych wakacyjnych wycieczkach rowerowych dokładne informacje można uzyskać w zakrystii.

6. Na koniec gratulujemy naszym ministrantom i ks. opiekunowi Szczepanowi zajęcia II miejsca w klasyfikacji ogólnej zawodów sportowych, o Puchar ks. Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji.