Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 01.07.2012. – XIII Zwykła

1. Dzisiaj witamy w naszej Parafii nowego Księdza Proboszcza! Życzymy wiele radości w posłudze duszpasterskiej i dobrych relacji na drodze wiary całej naszej wspólnoty. Witamy także bardzo serdecznie Ks. Neoprezbitera Macieja – katechetę. Niech praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi będzie dla Ciebie źródłem radości. Szczęść Boże!

2. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00. Okazja do spowiedzi św. w czwartek, piątek i sobotę od godz. 19.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.

6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Teresy i św. Heleny, we wtorek św. Barbary, w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.

7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

we wtorek; święto św. Tomasza, Apostoła

w środę: Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

w piątek: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

8. Dziś po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.15 zapraszamy na koncert uczniów Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej im. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego oraz studentów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie. Wstęp wolny.