Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela — 24.06.2012

1. Dziś na każdej Mszy św. dziękujemy ks. Proboszczowi Mieczysławowi Kozłowskiemu za 9 lat pracy w naszej Parafii.

2. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dziś o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

3. Obchodzimy dziś uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Doroty z Mątowów, we wtorek św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, w środę św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła oraz Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w piątek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA, w sobotę św. pierwszych męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek różę św. Jana Chrzciciela i św. Anny, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Moniki, w sobotę św. Andrzeja.

6. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego

7. W środę zapraszamy na kolejną Procesje Różańcową Światła na godz. 20.00

8. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, Msza św. o godz. 9.00

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 powitamy i będziemy się modlić w intencji nowego ks. Proboszcza naszej Parafii.

10. Za tydzień dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.

11. Również za tydzień w niedzielę o godz.19.15 Koncert uczniów Archidiecezjalnej szkoły Muzycznej im. ks. kard. F. Macharskiego oraz studentów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.