Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy – Niedziela – 3.06.2012

1. Dziś dodatkowa Msza św. w intencji zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00. Intencje przyjmuje Siostra w zakrystii. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 18.00

2. W czwartek, 7 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę świętą (bez kazania), a następnie wyruszy procesja w kierunku osiedla Mrowce. Po powrocie z procesji kazanie i Msza święta w kościele. Wieczorem Msza święta o godz. 18.30. W tym roku ołtarze znajdować się będą:

I – przed domem Państwa Janiny i Wojciecha Gąsienica Kotelnicki

II –przed domem Państwa Zofii i Mariusza Dawid

III – przed domem Państwa Marii i Jana Chyc Kuros

IV – w kościele. Po przyjściu do kościoła zostanie odprawiona Msza święta.

· Bardzo prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przystrojenie domów na trasie procesji religijnymi emblematami, oraz zamknięcie sklepów na czas procesji. Do udziału i uświetnienia Procesji prosimy – muzykę, poczty sztandarowe Szkoły, Straży i Związku Podhalan.

· Ojców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o poniesienie w czasie procesji i oktawy Figury Matki Bożej Cudownego Medalika.

· Prosimy o udział w procesji i oktawie Bożego Ciała dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne i rocznicowe, krucjatki, ministrantów, Róże Żywego Różańca, młodzież bierzmowaną.

· Prosimy Zelatorki i Zelatorów o odebranie w zakrystii dokładnego programu procesji i uzgodnienie szczegółów z siostrą.

· Próba sypania kwiatków w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki z przedszkola, zerówki i klas pierwszych.

· W naszym Sanktuarium w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 7.00

· W ciągu oktawy Bożego Ciała procesja wokół naszego kościoła po Mszy św. wieczornej.

· W środę po Mszy św. wieczornej prosimy róże Żywego Różańca o przygotowanie figur i feretronów.

3. W sobotę, 9 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 ks. infułat Stanisław Olszówka udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej – jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

W poniedziałek – św. Barbary, w piątek – Matki Bożej Różańcowej

Próba najstarszych członków zespołu GIEWONT – jutro o godz.20.00