Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 27.05.2012

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania. Przeżywamy też dziś w naszej Parafii – Rocznicę Pierwszej Komunii Swiętej. O godz. 18.30 Msza święta i kolejna Procesja Różańcowa Światła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe z rodzicami, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, wszystkich parafian i gości.

2. Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedzielę o godzinie 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.30. Zakończenie nabożeństw majowych w czwartek.

3.Jutro – drugi dzień Zielonych Swiątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.

4. Serdecznie zapraszamy dzieci z naszej parafii, z Zakopanego i całego Podhala na dziękczynną Eucharystię za dar I Komunii świętej z udziałem Ks. Biskupa Antoniego Długosza dnia 30 maja br – w środę o godz. 16.00 do Sanktuarium na Olczy. Po Mszy św. odbędzie się koncert dla Maryi – Matki Boga i naszej Matki. W środę po nowennie spotkanie Apostolatu Maryjnego w Domu Misyjnym.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św od godz. 17. 30 i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 18.30. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy od godz. 9.00

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Maryi i Msza święta. Zapraszamy Róże Żywego Różańca, Apostolat Maryjny i wszystkich parafian i gości.

7. Kalendarz liturgiczny: we wtorek– św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w piątek – św. Justyna męczennika.

8. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Andrzeja, w piątek – św. Teresy, w sobotę – św. Heleny.

9. W tym roku ołtarze na Procesję Bożego Ciała będą usytuowane: pierwszy – u Państwa Janiny i Wojciecha Gąsienica – Kotelnicki, drugi – u Państwa Zofii i Mariusza Dawid, trzeci – u Państwa Marii i Jana Chyc – Kuros, czwarty w kościele.