Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie – 7 Niedziela Wielkanocy– 20.05.2012

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po południu o godz. 16.00 dzieci komunijne przyjdą razem z rodzicami i gośćmi na nabożeństwo majowe. Od poniedziałku do przyszłej niedzieli dzieci będą przychodziły w strojach komunijnych o godz. 18.30 na Mszę świętą i nabożeństwo majowe.

2. Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedzielę o godzinie 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.30.

3. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w sobotę – św. Filipa Nereusza, kapłana.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Jana Chrzciciela, w piątek – św. Anny.

5. W przyszła niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci klasy trzeciej przeżywać będą Rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź św. – dla dzieci, ich rodziców, chrzestnych i rodzeństwa – w piątek o godz. 17.00.

6. W sobotę, 26 maja o godz. 9.00 w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy, święcenia kapłańskie przyjmie diakon Maciej Golas, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę, 27 maja o godz. 18.30 Msza św. i kolejna Procesja Różańcowa Światła. Dziękować będziemy Bogu za dar Nawiedzenia w naszej parafii obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii świętej Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Do udziału w

procesji zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Prosimy przynieść lampiony.

8. Po Mszy świętej wolontariusze zbierają ofiary na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji.

9. W tym roku ołtarze na Procesję Bożego Ciała będą usytuowane: I – u Państwa Janiny i Wojciecha Gąsienica Kotelnicki, II – u Państwa Zofii i Mariusza Dawid, III – u Państwa Marii i Jana Chyc Kuros, IV w kościele.