Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocy – 13.05.2012

1.Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.30.

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. O godz. 15.00 rozpocznie się uroczysta procesja z Krzeptówek do parafii św. Krzyża.

2.W środę Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik – prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

3.W tym tygodniu w liturgii kościoła: w poniedziałek Święto św. Macieja Apostoła; w środę – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski.

4.W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego, we wtorek – św. Zofii, w środę – bł. Jana Pawła II, w czwartek – św. Jadwigi Królowej, w piątek – św. Katarzyny Laboure, w sobotę – św. Józefa.

5.W przyszłą niedzielę po Mszach św. składać będziemy ofiary do puszek na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów związanych z opieką domową dla chorych z Podhala.

6.Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na 7 niedzielę wielkanocną. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

7.W przyszłą niedzielę 20 maja o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci, Rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w sobotę o godz. 10.00.

8.W sobotę odbył się pogrzeb śp. Władysława Cachro z osiedla Stachonie. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..