Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną — 06.05.2012

1.Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wasze ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Intencje za naszych zmarłych przyjmuje Siostra w zakrystii. Przy tej okazji prosimy wszystkich, których bliscy spoczywają na naszym cmentarzu o sprawdzenie w kancelarii czy miejsca są opłacone na 20 lat i czy zapisani są z imienia, nazwiska i adresu opiekunowie grobów.

2.Jutro Ks. Kardynał zaprasza wiernych dekanatu zakopiańskiego do wspólnej modlitwy przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Wawelu. Wyjazd w poniedziałek w strojach góralskich o godz. 14.00 – powrót około godz. 22.00. Chętni mogą zapisać się w zakrystii. „Pielgrzymka do grobu Świętego Patrona winna być dla naszych wspólnot sposobem umocnienia więzi łączącej każdą parafię z biskupem i z katedrą”.

3.We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona Ks. Kardynała Dziwisz. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

4.W przyszłą Niedzielę Uroczystości ku czci św. Stanisława Patrona Polski i Archidiecezji w Krakowie. Msza św. i procesja na Skałkę o godz. 9.00.

5.Dziękujemy Róży św. Jadwigi Królowej za ofiarę na pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej – Bóg zapłać.

6.W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

– w poniedziałek – róża MB Różańcowej

– w czwartek – róża św. Małgorzaty

7.W sobotę odbył się pogrzeb śp. Jana Stachoń Groblowy z osiedla Frączkówka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu a nasz Panie ….