Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną — 29.04.2012

1. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona po raz 49 jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw w tej intencji. W czasie nabożeństwa o godz. 18.00 prosić będziemy o powołania także z naszej parafii.

2. Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.30 a w Niedziele o godz. 18.00.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

5. We wtorek – 1 maja – przypada 1 rocznica Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna z prośbą o rychłą kanonizację o godz. 18.30.

6. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. jak w Niedzielę.

7. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.

 

8. W środę przypada ustanowione przed kilku laty Święto Flagi Narodowej. Udekorujmy nią nasze domy także na następny dzień – Uroczystość 3-go maja.

9. W przyszłą Niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Intencje za zmarłych przyjmuje Siostra w zakrystii.

10. W piątek przypada wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków. Wszystkich naszych strażaków wraz z Rodzinami zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00.

11. Chętni na płytę z filmem z Uroczystości Pomnika Smoleńskiego mogą zapisać się w zakrystii. Cena – 20 zł. Można także nabyć płytę z filmem z Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Cena – 30 zł.

12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika; w środę – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora kościoła; w czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski; w piątek – wspomnienie św. Floriana męczennika; w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka kapłana.

13. Jak wcześniej zapowiadaliśmy, od pierwszej soboty maja – wprowadzamy nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowe rozmyślanie, część różańca i Msza św. Będzie to miesięczne spotkanie dla wszystkich Róż Żywego Różańca.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem o bł. Janie Pawle II – Szukałem Was.

15. Jutro na Klusiach i Galicówce odbędą się ćwiczenia jednostek strażackich z powiatu tatrzańskiego. Rozpoczęcie ok. godz. 20.00.

16.W środę odbył się pogrzeb śp. Joanny Pawlikowskiej z osiedla Huty. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu a nasz Panie…