Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną (Miłosierdzia Bożego) — 15.04.2012

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za Jego dobroć i wypraszamy łaski dla świata całego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00

2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek św. Zofii, we wtorek – św. Jadwigi Królowej, w czwartek – św. Józefa.

3. Trwa w Archidiecezji peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Zbliża się dzień nawiedzenia naszej parafii. Przywitamy Obraz i Relikwie w piątek – 20 kwietnia o godz. 17.00. Przygotowanie duchowe rozpoczniemy we wtorek, środę i czwartek na Mszach św. o godz. 18.30. Trwając na modlitwie do Jezusa Miłosiernego będziemy wyrażać naszą wdzięczność za dar Bożego Miłosierdzia oraz jak nas do tego zachęcał kard. Stanisław Dziwisz –starać się „ na nowo rozpalić ogień miłosierdzia w naszych sercach i zanieść go wszędzie tam, gdzie brak miłości i zrozumienia, jedności i przebaczenia”. Będzie to też nasza odpowiedz na wezwanie bł. Jana Pawła II wypowiedziane w Sanktuarium w Łagiewnikach, abyśmy byli świadkami miłosierdzia i jego apostołami. Niech to będzie czas modlitwy o dobre i owocne przeżycie tego świętego czasu. Programy otrzymamy przy wyjściu z kościoła. Prosimy Was Drodzy Parafianie o udekorowanie Waszych domów i trasy przejazdu Obrazu, od wiaduktu na Wojdyłach aż do Oberconiówki.

4. Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w Dekanacie zakopiańskim rozpocznie się: w poniedziałek- 16.04.- w parafii Świętej Rodziny,

we wtorek – w parafii św. Krzyża, w środę – w parafii Matki Zbawiciela,

w czwartek – w parafii św. Jana –Harenda, w piątek – nasza parafia,

w sobotę – w Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach,

w niedzielę – w parafii św. Antoniego – Bystre, 23.04. w poniedziałek –

w Sanktuarium na Krzeptówkach, 24.04. we wtorek – Kościelisko,

25.04. w środę – w parafii Miłosierdzia Bożego – Cyrhla.

Powitanie Obrazu w każdej parafii o godz. 17.00, a pożegnanie – o godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę, 22 kwietnia o godz. 11.0 ks. bp. Damian Muskus odprawi Mszę św. w intencji wszystkich, którzy zginęli w katastrofie polskiego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem i rodzin dotkniętych tak wielkim bólem i stratą, a po Mszy świętej ks. Biskup dokona poświęcenia pomnika. Bezpośrednią transmisję będzie można oglądać na portalu watra i słuchać w radiu Alex.

6. We wtorek odbył się pogrzeb + Stefana Zawadzkiego z Wojdyłów. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu….