Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela zwykła – 29.01.2012

1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

2. W czwartek, 2 lutego – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą wspieramy w tym dniu wszystkich księży, zakonników i siostry zakonne. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 , 18.30. O godz. 18.00 w dolnym kościele Jasełka w wykonaniu Małego Giewontu. Na Mszy świętej o godz. 18.30 przeżywać będziemy jubileusze małżeństw. Lista jubilatów wywieszona jest w gablocie. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Gorąco zachęcamy, aby w każdym domu była poświęcona gromnica. Składka przeznaczona będzie na pomoc zakopiańskim siostrom Karmelitankom Bosym. Prosimy o ofiarność na ten cel.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek od godz. 16.00. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Dodatkowa Msza św. w pierwszy piątek o godz. 20.00.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Andrzeja, w środę – św. Teresy, w piątek – św. Heleny i św. Barbary.

5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św Błażeja, biskupa i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej rano i wieczorem będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo za przyczyną tego świętego, w piątek – św. Agatę, w sobotę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

6.W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci komunijnych i ich Rodziców.