Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 22.01.2012

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich Gości: wczasowiczów i turystów. Życzymy dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Po Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2. W środę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada rocznica założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy, którzy od 1914 roku pracują w parafii na Olczy. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek– św. Franciszka Salezego, w czwartek – świętych biskupów -Tymoteusza i Tytusa, w piątek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła..

4. W piątek, 27 stycznia o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę świętą i kolejną Procesję Różańcową Światła. Zapraszamy serdecznie Czcicieli M.B. Objawiającej Cudowny Medalik, naszych parafian i gości.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca:

We wtorek – św. Jana Chrzciciela, w środę – św. Anny, w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Moniki.

6. Jak każdego roku – 02 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, na Mszy świętej o godz. 18.30 przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. Lista Jubilatów wywieszona jest w gablocie. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Zapraszamy do ubogacenia liturgii – Muzykę Pana Piotra Hazy.

7. W ramach III Festiwalu Kolęd , Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych zapraszamy na koncert w wykonaniu Hani Rybki w sobotę, 28 stycznia o godz. 18.00.

8. Parafia organizuje Pielgrzymkę do grobu bł. Jana Pawła II w Rzymie i grobu św. Ojca Pio w San Giovanni Rotundo w dniach od 3 do 12 marca br. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Zapisy o 15 lutego br.