Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła – 11.09.2011r.

1. Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej gromadzą się rodziny. Włączmy się we wspólną modlitwę o świętość naszych rodzin. Nabożeństwo eucharystyczne w tej intencji o godzinie 18.00.

2. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Z kościoła św. Krzyża po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka na Giewont.

3. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.

 

5. Od piątku do niedzieli gościć będziemy w naszym Sanktuarium młodzież z Parafii prowadzonych przez księży misjonarzy w Polsce. Program tych spotkań: w piątek

o godz.19.30 Spektakl Ewangelizacyjny przygotowany przez aktorów wrocławskich.

W sobotę, Msza św o godz. 9.00, o godz. 17.30 Misterium o Cudownym Medaliku, a o godz. 20.00 koncert ewangelizacyjny w wykonaniu studentów z Poznania. W Niedziele 18.09. br., zakończenie Zjazdu Młodzieży Wincentyńskiej na Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem ks. Wizytatora Arkadiusza Zakręty. Zapraszamy olczańską młodzież i młodzież z innych Parafii Zakopiańskich.

6. Pragniemy poinformować parafian i gości, że trwają prace przy budowie ołtarza świętego Józefa. To dzieło polecamy Waszej ofiarności, a szczególnie zwracamy się o ofiarność do wszystkich, którzy imię Józef, Józefa, otrzymali na chrzcie świętym lub bierzmowaniu. Ołtarz zostanie poświęcony 27 listopada br.

7. Dziś gościmy Siostry Felicjanki z Kamczatki, które podzielą się doświadczeniem misji w Rosji. Siostry proszą o modlitwę, dar cierpienia za Kamczatkę. Po Mszach świętych będzie można złożyć do puszek dar serca na rozwój misji.