Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła – 21.08.2011r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Gości, Wczasowiczów i Turystów. Życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku, a powracającym do domu – szczęśliwej podroży.

2. Nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

3. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej.

4. W środę przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w piętek, 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele w piątek o godz. 7.00, 9.00 i 20.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

5. W sobotę, 27 sierpnia – Msza św. o godz. 20.00 i kolejna Procesja Różańcowa Światła. Na procesję przynosimy świece. Zapraszamy parafian i gości.

6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela, w czwartek – św. Anny, w sobotę – św. Wincentego a Paulo.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy podziękowanie ks. Tadeuszowi i Siostrze Beacie za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

8. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował do wiernych archidiecezji o pomoc głodującym mieszkańcom Afryki Wschodniej. W komunikacie zwrócił uwagę na skutki katastrofalnej suszy, która nawiedziła kraje tzw. Rogu Afryki: mieszkańców Somalii, Erytrei, Dżibuti i Etiopii. Głód i pragnienie zmuszają tysiące ludzi do rozpaczliwego poszukiwania pomocy, także do ucieczki do sąsiednich krajów. Śmiercią głodową zagrożone są przede wszystkim dzieci. Pomóżmy im otwierając nasze serca i złóżmy ofiarę do puszek w przyszłą niedzielę. W wielu parafiach w Polce odbyły się już zbiórki na ten cel. Ze względów duszpasterskich w naszej parafii zbiórka ta odbędzie się za tydzień.