Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła – 14.08.2011r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Gości, Wczasowiczów i Turystów. Życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku, a powracającym do domu – szczęśliwej podroży.

Nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.

Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. W tych dniach myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Z jutrzejszym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Zofii, w środę – św. Jadwigi Królowej, w czwartek – św. Katarzyny Laboure, w piątek – św. Józefa.

4. Jutro będziemy gościć w naszej parafii ks. Janusza Bolę, proboszcza z Pardałówki, który będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła już rozpoczętego na Pardałówce. Weźmy pod uwagę fakt, że w czasie budowy naszego kościoła wierni z Antałówki i Pardałówki byli zaangażowani w dzieło tworzenia naszej świątyni.