Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 niedziela zwykła – 31 lipca 2011r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, spędzających wakacje pod Giewontem. Życzymy udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nowenna do św. Wincentego a Paulo, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego

2. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.

3. Dzisiaj przypada Jubileusz 150-tej rocznicy Objawienia Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. O godz. 10.30 procesja z Sanktuarium do Ołtarza Polowego na Rusinowej Polanie, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

4. Jutro, 1 sierpnia, przypada 67. rocznica Powstania Warszawskiego. Zaś w połowie sierpnia przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud na Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. Ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

5. We wtorek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. rano przed Mszą św. i od godz. 19.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

7. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy, we wtorek – św. Heleny, w środę – św. Barbary.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.