Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 niedziela zwykła – 24 lipca 2011r.

1. Serdecznie witamy wszystkich naszych Gości i Turystów, życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o godzinie 11.00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Jan Szkodoń. Po procesji poświęcenie wystawy: „ Madonny koronowane przez kard. Karola Wojtyłę i papieża Jana Pawła II” zaprojektowaną i wykonaną przez artystę plastyka Pana Ireneusza Chmurzyńskiego z Warszawy w dolnym kościele i występ Zespołu Regionalnego im. Bartusia Obrochty z Zakopanego. Święto Olczy organizują Strażacy olczańscy po uroczystościach kościelnych przy Szkole Podstawowej nr 4. O godzinie 18.00. zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

2. W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła i czcimy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po wieczornej Mszy świętej o godz. 20.00 zapraszamy na poświęcenie pojazdów.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Joachima i świętej Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu pamiętajmy o wdzięczności i życzliwości dla swoich żyjących rodziców, a zmarłych rodziców polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

4. W środę o godz. 20.00 Msza św. i kolejna Procesja Różańcowa Światła. Serdecznie zapraszamy czcicieli Maryi Niepokalanej Matki. Nowenna 15 min. przed Mszą świętą.

5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek– św. Moniki, w sobotę – św. Andrzeja.