Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 niedziela zwykła – 17 lipca 2011r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, spędzających wakacje pod Giewontem. Życzymy udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30,  a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nowenna do św. Wincentego a Paulo, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego

2. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji Rodzin.

3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Laboure, we wtorek – św. Józefa.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – bł. Czesława, kapłana w piątek – św. Marii Magdaleny, w sobotę – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

5. W przyszłą niedzielę, 24 lipca br. przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Bp Jan Szkodoń. Już dziś prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów oraz muzyki. Dokładny program uroczystości otrzymamy w zaproszeniach przy wyjściu z kościoła.

Od środy na Mszach świętych o godz. 20.00 przygotowanie do odpustu poprowadzi ks. Prof. Stanisław Wypych – misjonarz. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 19.45.

6. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. dla ludzi starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Po Mszy św. spotkanie w Domu Misyjnym.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez aktywne czytelnictwo.