Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 niedziela zwykła – 10 lipca 2011r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, spędzających wakacje pod Giewontem. Życzymy udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30,

a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św. – w poniedziałek – nowenna do św. Wincentego a Paulo, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego

2. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji rolników, o dobre zbiory.

3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek –

św. Małgorzaty, w środę – św. Antoniego, w piątek – św. Zofii.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Benedykta, Opata, patrona Europy. we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w środę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel / NMP Szkaplerznej /.

5. W niedzielę, 24 lipca br. przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Bp Jan Szkodoń. Już dziś prosimy o zorganizowanie banderii konnej i powozów oraz muzyki. Dokładny program uroczystości otrzymamy w zaproszeniach w przyszłą niedzielę.

6. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy 23 lipca z Bachledówki po Mszy św. o godz. 9.00. Zakończenie pielgrzymki 31 lipca na Jasnej Górze. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez aktywne czytelnictwo.