Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 niedziela zwykła – 3 lipca 2011r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości spędzających wakacje pod Giewontem. Życzymy udanego wypoczynku wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną mszą świętą – w poniedziałek – nowenna do św. Wincentego a Paulo, w środę – nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy z wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. 23 lipca już po raz trzydziesty z Bachledówki wyruszy Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 23 lipca z Bachledówki po Mszy św. o godz. 9.00. Wpisowe dla dorosłych i młodzieży starszej wynosi 70 zł a dla dzieci i młodzieży młodszej do III klasy gimnazjum 60 zł. Zapisy na Bachledówce rozpoczną się 17 lipca. Wszelkie informacje można znaleźć na internetowej stronie www.pielgrzymkagoralska.pl lub pod numerem telefonu 510-358-965.

3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. O dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne modlić się będziemy na wieczornej Mszy świętej.

 

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

– w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

– w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

– w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli kapłana

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

– w poniedziałek – św. Barbary

– w czwartek – Matki Bożej Różańcowej

6. Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej przez aktywne czytelnictwo.