Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2011 r.

Serdecznie witamy Ks. bpa Jana Zająca w naszej wspólnocie parafialnej, który przeprowadza wizytację parafii.

Program Wizytacji:

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy trzeciej przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

1. We wtorek – zakończenie nabożeństw majowych. W środę – po Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00.

2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Teresy, w czwartek – św. Heleny, w piątek – św. Barbary.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. O godz. 18.30 Ks. Jan wraz z kapłanami z roku dziękować będą za łaskę powołania kapłańskiego w 30 rocznicę święceń. Ogarnijmy ich naszą wdzięczną modlitwą. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Ks. Proboszcz chorych odwiedzi z Komunią św. wyjątkowo w czwartek, ks. Jan w piątek.

4. Tradycyjna pielgrzymka „Sursum Corda” Szlakiem Papieskim z Zakopanego do Ludźmierza odbędzie się 4 czerwca. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach. Zakończenie około godz. 18.00 w Sanktuarium Ludźmierskim Mszą śa.. koncelebrowaną. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce i do modlitwy dziękczynnej za wyniesienie na ołtarze Błogosławionego Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.

6. W rocznicę pobytu Ojca Świętego w naszym mieście przed 14 laty zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 do kościoła św. Krzyża na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II, a przez Jego wstawiennictwo będziemy prosić o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców naszego miasta i gości.