Ogłoszenia duszpasterskie – V NIEDZIELA Wielkanocna 22 maja 2011 r.

 

1. Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po południu o godz. 16.00 dzieci komunijne przyjdą razem z rodzicami i chrzestnymi na nabożeństwo majowe. Zapraszamy też wszystkich parafian. Nabożeństwa o godz. 18.00 nie będzie. Od poniedziałku dzieci będą przychodziły o godz. 18.00 na nabożeństwo majowe i Mszę świętą.

2. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – w środę o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.

3. Spotkanie wszystkich Róż Żywego różańca po Mszy św. o godz. 18.30. – w czwartek.

4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych, środę – św. Bedy, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – św. Filipa Nereusza, kapłana, Dzień Matki, w piątek – św. Augustyna, biskupa.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela, w środę – św. Anny, w piątek – św. Wincentego a Paulo,w sobotę św. Moniki.

6. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania; środa czwartek, piątek na wieczornych Mszach świętych.

7. W piątek, 27 maja o godz. 20.00 Msza św. i kolejna Procesja Różańcowa Światła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar beatyfikacji papieża J.P.II.

7. W sobotę ks. Bp Jan Zając udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00 i rozpocznie wizytację kanoniczną naszej parafii. Spowiedź św. dla młodzieży, rodziców i świadków w czwartek o godz. 17.00.

8. W przyszła niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci klasy trzeciej przeżywać będą Rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź św. – dla dzieci i ich rodziców w czwartek godz. 16.00.

Program wizytacji: w niedzielę 29 maja: na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 ks. Biskup pobłogosławi rodziny. O godz. 15.00 nawiedzi cmentarz parafialny i odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, O godz. 16.00 spotka się z Siostrami, o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie z grupami parafialnymi: Radą Parafialną, Żywym Różańcem, Apostolatem Maryjnym, Krucjatą, Ministrantami, Zespołem Mały Giewont. Niech nie zabraknie nas na tych spotkaniach.

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz parafii