IV Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2011 roku

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży, które poprowadzi ks. Stanisław Deszcz, egzorcysta, misjonarz z naszego Zgromadzenia. Temat rekolekcji: Wiara a magia. Serdecznie Go witamy i wypraszać będziemy dla Niego i dla nas Boże błogosławieństwo w czasie naszego nawrócenia.(Program rekolekcji oddzielna kartka).Od jutra Msze święte wieczorne o godz. 18.30.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 1530, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 1700, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 2000. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 900, przed Mszą św. o godz. 1100 i o godz. 1800.

3. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w środę o godz. 18.15. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary i Sł. Bożego Jana Pawła II,  w czwartek – Matki Bożej Różańcowej. 5. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego i Niedzielą Palmową ogłaszamy ponownie dla wszystkich dzieci i młodzieży, nie tylko z naszej parafii, konkurs na najpiękniejszą palmę. Oceniana będzie wielkość, estetyka wykonania i pomysłowość. Wykonane palmy z karteczką z imieniem, nazwiskiem i adresem można składać w zakrystii do środy 13 kwietnia br. Nagrodzone zostaną trzy najpiękniejsze palmy. Wykonane i złożone do konkursu palmy chcemy rozprowadzić w Niedzielę Palmową wśród parafian i gości, a zebrane ofiary przeznaczyć na pomoc dla bezdomnych w naszym mieście. Dlatego składający swoje palmy do konkursu wyrażają tym samym zgodę na ich rozprowadzenie. Zwracamy się z prośbą do nauczycieli i wychowawców o rozpropagowanie tego konkursu.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać – baranki wielkanocne – Caritas. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących, szczególnie dla ubogich dzieci. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7. W przyszłą niedzielę – 10 kwietnia – w pierwszą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem zapraszamy  na Mszę świętą o godz.11.00  za śp. Parę Prezydencką i wszystkich poległych w katastrofie lotniczej.

8. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy do puszek 3.520 zł na ofiary trzęsienia ziemi w Japonii i na odbudowę klasztoru w Alwerni. Ofiary przesłaliśmy do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

9. Parafia nasza otrzymała 150 sztuk okolicznościowej monety z racji beatyfikacji Jana Pawła II w cenie 20 złotych. Można nabywać w zakrystii.

10. Jedna rodzina złożyła ofiarę 500 zł na ołtarz bł. Jana Pawła II. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz