IV Niedziela Zwykła 30 stycznia 2011 roku

1.Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. W ramach cyklu koncertów w kościołach zakopiańskich zapraszamy na występ zespołu TURNIOKI – dziś po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.30. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2.Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św. i ich Rodziców.

3.W środę – 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Jak co roku na wieczornej Mszy św. przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. Lista Jubilatów wywieszona jest w gablocie. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Także w tym dniu po raz 15 obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach polecać będziemy wszystkich duchownych i siostry zakonne. Na liturgię zabierzmy świece gromniczne. Do ubogacenia liturgii zapraszamy Muzykę Piotra Hazy.

4.W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 16.00. Chorych i starszych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

5.W poniedziałek w kościele św. Krzyża Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00.

6.Rozpoczynają się ferie zimowe naszych dzieci. Wspólnie ze szkołą podstawową parafia organizuje zajęcia od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 13.00. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do zakrystii gdzie można zapisać dziecko.

7.Parafia organizuje pielgrzymkę na Beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, w dniach od 29.04 – 04.05.2011 r. Szczegóły i zapisy w zakrystii – do 31.01.br.

8.W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Jana Bosko kapłana, w środę – Matki Bożej Gromnicznej, w czwartek – św. Błażeja biskupa i męczennika, w sobotę – św. Agaty dziewicy i męczennicy.

9.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja, we wtorek – św. Teresy, w środę – św. Heleny, w czwartek – św. Barbary i Bł. O. Edmunda Bojanowskiego, w piątek – św. Stanisława Kostki.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz