III Niedziela Zwykła 23 stycznia 2011 roku

1.      Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich Gości: wczasowiczów, turystów i narciarzy. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi zespół Kałe Bała. W programie kolędy i pieśni religijne.

2.       Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

3.      We wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada rocznica założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy, którzy od 1914 roku pracują w parafii na Olczy. Msza święta w intencji dobrych i licznych powołań o godz. 17.00.

4.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Walezego, w środę – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek – bł. Jerzego Matulewicza, w piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła..

5.      W czwartek, 27 stycznia o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę świętą i kolejną Procesję Różańcową Światła. Homilię wygłosi i poprowadzi procesję O.Tyberiusz Marek Mąka, proboszcz parafii św. Antoniego. Zapraszamy serdecznie Czcicieli M.B. Objawiającej Cudowny Medalik, naszych parafian i gości.

6.       Spotkanie Apostolatu Maryjnego i wszystkich Róż Żywego Różańca w środę po Nowennie.

7.      Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Moniki, w sobotę – św. Andrzeja.

8.      Jak każdego roku – 02 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, na Mszy świętej o godz. 18.30 przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. Lista Jubilatów wywieszona jest w gablocie. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Już dziś zapraszamy do ubogacenia liturgii – Muzykę Pana Piotra Hazy.

9.      W przyszła niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców.

 

Drodzy Rodzice! 29 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe dla naszych dzieci. Pragniemy podobnie jak w ubiegłych latach zorganizować przy parafii wspólnie ze szkołą podstawową zajęcia od 31 stycznia /poniedziałek/ do soboty 5 lutego włącznie. Prosimy zainteresowanych rodziców o zapisywanie swoich dzieci w zakrystii po Mszach świętych. W półkoloniach będą pomagać seminarzyści z naszego Misjonarskiego seminarium z Krakowa.

 

ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz