I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2010 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy Misje prowadzone przez nasze Siostry Służebniczki. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas Polska. Jak co roku dochód z akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przeznaczony jest na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Jest to dla nas okazja do podjęcia czynów miłosierdzia.

2. Nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach, dziś o godzinie 18.00.

3. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. Roratniej, – codziennie o godzinie 7.00 rano. Dzieci szkolne uczestniczą we mszy św. z lampionami. Za najładniejsze lampiony przewidujemy nagrody.

4. W poniedziałek przed Mszą św. wieczorną nowenna do św. Wincentego a Paulo.

5. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – w środę o godzinie 17.00. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

6. Próba „Małego Giewontu” w czwartek o godzinie 19.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. O powołania kapłańskie i zakonne modlimy się w czwartek w czasie Mszy św. o godzinie 17.00. Spowiedź św. dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej w piątek od godziny 16.00. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Chorych z Komunią św. ks. Jan odwiedzi w piątek, a ks. Proboszcz w poniedziałek, 6 grudnia od godz. 9.00

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – bł. Rafała Chylińskiego, w piątek – św. Franciszka Ksawerego, w sobotę – św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary.

1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w poniedziałek św. Moniki, we wtorek – św. Andrzeja, w środę – św. Teresy, w czwartek – św. Heleny, w piątek – św. Barbary.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

proboszcz