XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 listopada 2010 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy nasze Siostry i Braci z Iraku, gdzie w ostatnich latach zamordowano 3000 chrześcijan, 50 duchownych, zniszczono 76 kościołów, a pół miliona chrześcijańskich Irakijczyków przebywa w obozach dla uchodźców.

2. Dziś Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i ich rodziców, a godzinie 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych.

3. Trwa miesiąc listopada, czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.00.

4. W środę po nowennie spotkanie Apostolatu Maryjnego, a o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w Domu Misyjnym

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii, w środę – św. Jadwigi Królowej, w czwartek – św. Katarzyny Laboure, w piątek – św. Józefa.

6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – Matki Bożej Miłosierdzia, oraz rocznica poświęcenia rzymskich Bazylików. Piotra i Pawła, Apostołów, św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy, w środę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w piątek – bł. Salomei, zakonnicy, w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

7. Spotkanie Małego Giewontu w czwartek o godz. 19.00.

8. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w naszym Sanktuarium Misje Święte w związku z przypadającą w tym roku 350-tą rocznicą śmierci św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i 180-tą rocznicą Objawienia Cudownego Medalika. Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 20 listopada paradnym przejazdem z Domu Sióstr Miłosierdzia na Skibówkach, w którym przywiezione zostaną relikwie św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki ze św. Wincentym a Paulo Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Chętni do udziału w banderii konnej gromadzą się przy wjeździe do hurtowni „Brutal” w sobotę o godz. 17.00. Wszystkich Parafian i gości zapraszamy na uroczyste powitanie i Mszę świętą o godz. 18.30. Program Misji otrzymała każda rodzina w parafii. Zapraszamy Muzykę.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz